nfn
17 اسفند 1401 - 10:19

۳۰ نوروزگاه عشایری در استان ایلام ایجاد می شود

ایلام-مدیرکل امور عشایری ایلام گفت: برای ایام نوروز، ۳۰ نوروزگاه عشایری در استان ایلام ایجاد می شود.

فرشاد یاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۲۰ اسفندماه تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ و در سی کیلومتری ورودی‌های شهرهای مختلف استان ۳۰ نوروزگاه عشایری با سیاه چادر ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نوروزگاه ها مسافرین و رانندگان ضمن استراحت موقت می‌توانند از تولیدات عشایر استان که در این سیاه چادرها عرضه می‌گردد خریداری کنند.

مدیرکل امور عشایری ایلام تصریح کرد: با ایجاد این نوروزگاه ها هم محصولات مختلف تولیدی عشایر استان به مسافران معرفی می‌شود و به نوعی درآمدی برای عشایر استان ایجاد می‌شود و هم مسافران می‌توانند خستگی خود را رفع کرده و به مسیر ادامه دهند.

یاسمی همچنین در خصوص حذف دلال و عرضه گوشت گرم گوسفندی تولید عشایر گفت: بخش عمده‌ای از قیمت فروش گوشت در بازار به جیب دلال‌ها می‌رود، این اداره کل از طریق برون سپاری دام عشایر را خریداری کرده و بعد از ذبح در نقاط از پیش تعیین شده به قیمت هر کیلو ۲۵۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.

وی گفت: به این طریق واسطه و دلال از چرخه عرضه گوشت حذف شده و هم عشایر سود خود را می‌برند و هم گوشت قرمز گرم و تازه با قیمت ارزان‌تر نسبت به بازار به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی بیان کرد: نقاطی که گوشت قرمز در آنجا عرضه می‌گردد متعاقباً در اطلاعیه این سازمان به اطلاع عموم خواهد رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1080714