nfn
28 اسفند 1401 - 21:14

نوروزگاه اردستان افتتاح شد

اردستان-فرماندار شهرستان اردستان با اشاره به افتتاح نوروزگاه این شهرستان، گفت: نوروزگاه اردستان با برنامه‌های متنوع فرهنگی و گردشگری پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد هادی احمدی‌طبا عصر یک‌شنبه در مراسم افتتاحیه نوروزگاه اردستان، اظهار داشت: برای نوروز ۱۴۰۲ در اردستان برای اولین بار نوروزگاه اردستان را با حمایت‌های شهرداری و شورای شهر افتتاح کردیم که ۲۰ روز طول کشید تا این مکان آماده شود و در اختیار مردم و گردشگران نوروزی قرار گیرد.

وی افزود: نوروزگاه اردستان در مرحله اول شامل ۱۵ غرفه از محصولات خانگی، صنایع دستی، مواد خوراکی و موارد فرهنگی بوده همچنین در مرحله دوم نیز مباحث مربوط به اسکان فرهنگیان و زیرساخت‌های اقامتی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نوروزگاه انجام می‌شود.

فرماندار اردستان تصریح کرد: برای جذب و هدایت گردشگران به سمت نوروزگاه، تعداد ۱۵ بنر در جاده اردستان نصب شده و پیش‌بینی می‌شود که روزانه حدود ۳ هزار نفر در نوروزگاه اردستان حضور یابند و بازدید کنند.

احمدی‌طبا با اشاره به اسکان حدود ۱۰۰ نفر در مراکز اسکان فرهنگیان اردستان، بیان کرد: با احتساب تمام مراکز اسکان شهرستان اردستان از جمله اسکان فرهنگیان، هتل و اقامتگاه‌های بوم‌گردی، ظرفیت اسکان روزانه ۴۰۰ مسافر در اردستان وجود دارد.

وی با اشاره به آماده‌باش نیروهای نظامی و امنیتی در شهرستان، تاکید کرد: در شهر اردستان ۱۶ مدرسه، زواره ۲ مدرسه و مهاباد نیز ۲ مدرسه آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است و به دلیل اینکه از روز سوم عید ماه رمضان نیز آغاز می‌شود در خصوص حضور مسافران و دیگر موارد، برنامه‌ریزی هایی صورت گرفته است.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: از روز چهارم فروردین ماه برنامه‌های ویژه‌ای که شامل مسابقات و نشست‌های خانوادگی است در این فضا انجام می‌شود که علاوه بر گردشگران، مردم شهرستان اردستان و روستاهای اطراف نیز می‌توانند در این مکان حضور یابند.

فرماندار اردستان با اشاره به اجرای نوروزگاه برای اولین بار در این شهرستان، بیان کرد: در بسیاری از شهرهای استان و کشور چندین است که نوروزگاه برگزار می‌شود اما متأسفانه در اردستان برای اولین بار است و در اولین بار قطعاً نواقصی هم وجود دارد که انشالله برطرف خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100907